Az idén is több érdekes programmal ünnepeltük meg minden intézményegységünkben a B’svathot.

Az általános iskolásaink és gimnazistáink sokféle kézműves tevékenységgel köszöntötték a fák újévét. Színeztek, rajzoltak, fűszernövényeket vetettek. A nagyok megismertették az alsósokat a Thórai hét gyümölccsel, azok jelentésével, és miközben vallástanáraink vezetésével elmondták az áldásokat, meg is kóstolták ezeket. Szívet melengető érzés volt, ahogyan a nagyok tanították a kicsiket.

A bölcsődések idén egészen rendhagyó módon ünnepelték a fák új évét. A nevelők közös játékra hívták a gyermekeket és családjaikat. A svát 15-e jegyében játékos állomásokon vidám feladatokat oldottak meg szüleik segítségével. Volt gyümölcsös akadálypálya, ahol banánon átkelve, narancson átmászva és alma alatt átbújva lehetett eljutni a négy évszak fájához, rendet kellett tenni összeveszett fák és bokrok között, kinek mi a termése, ki kellett találni, melyik gyümölcsöt rejti a zsák, és aki teljesítette a feladatokat, virágot ültethetett kapott kaspójába. A délután sikerét jellemzi, hogy a nagyobb, iskolás testvérek is jól szórakoztak, de jó volt látni a szülők boldog mosolyát is a közös játékkal töltött program végén.

Óvodásaink az ébredő természettel ismerkedve ágacskákat rügyeztetve, virághagymákat keltetve, papírmadarakat készítve készültek az ünnepre, és közben arra is külön odafigyeltek, milyen fontos kérdés napjainkban a minket körülvevő természet védelme. Záróeseményként pedig sétáltak egy jót a Füvészkertben. Jó érzés volt látni, milyen komolyan és felelősen tudnak a „kis” ovisok „felnőtt” kérdésekről gondolkodni.

20160125_090521_resized 20160125_111703 20160126_103118 DSCN2069 DSCN2092 IMG-20160126-WA0014 IMG-20160126-WA0020-1