10

„Ha szeretnéd összekötni a természetjárást egy kis testmozgással, pattanj nyeregbe!” Akár mottójuknak is választhatták volna e mondatot azok a tanulók, illetve tanáraik (Jurácsik Nóra és Hegyi-Rajkó Gabriella), akik szeptember egyik napsütötte vasárnapján nyeregbe pattantak, s meg sem álltak az Óbudai-szigetig.

Az Óbudai-szigetet nem kell külön bemutatnunk, tudjuk, mennyi kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Diákjaink is kipróbálták a csúszdapark kacskaringós, extrahosszú csúszdáit, dagonyáztak az alacsony vízállású Dunában és persze nem maradhatott el a kagylógyűjtés sem.

Kerekezésből sem volt hiány, mert nemcsak az Óbudai-, hanem hazafelé tartva a Margit-szigetet is körbekarikázták, összesen majd 20 km-t teljesítve!

Gratulálunk a teljesítményükhöz, s reméljük a tavaszi túránkon már nemcsak növendékeink, de szüleik is velünk együtt tekernek!