17

A Vívó Szövetség által megálmodott Sulivívó programnak köszönhetően iskolánkban évek óta folyik vívásoktatás. A program létrehozóinak nem titkolt szándékuk volt, hogy intézményünkhöz hasonlóan egyre több, a vívósportra nyitott oktatási intézettel felvéve a kapcsolatot, olyan fiatalokat nyerjenek meg a sportágnak, akik maguktól nem mennének le a vívóterembe. Így azonban testnevelés órán vagy szakkörön sajátíthatják el a vívás alapjait.

A Szövetség november 11-ei sajtótájékoztatóján, melyre alsósaink is hivatalosak voltak, további, a programhoz csatlakozó iskolának adták át a víváshoz nélkülözhetetlen kezdőcsomagot.

A tájékoztató végén pedig diákjaink találkozhattak Imre Géza világ- és Európa-bajnok, kétszeres olimpiai ezüstérmes, kétszeres olimpiai bronzérmes párbajtőrvívónkkal, aki készségesen mesélt eddigi szakmai életéről, majd a gyerekek megcsodálhatták, kezükbe vehették legutóbbi, a riói olimpián nyert érmeit is.

1 2 3 75648     9 10 11 12 13 14 17 16 1519